Western Turkey | Deri ve Sanat

Çizme severlere ve tutkunlarına Kişiye Özel Kovboy Çizmeleri tasarlayan Western Turkey, aynı zamanda çeşitli deri aksesuarlar üreten bir Kovboy Çizme ve Deri Sanat Atölyesidir.

Farklı kültürlerin folklorik özelliklerinden ilham alarak deri sanatındaki ustalığını ve tecrübesini her ürününe yansıtmayı ve ona bir ruh atamayı, kullanıcısı ile arasında özel bir bağ oluşturmayı ister. Geleneksel tarzda canlandırdığı motif ve desenler doğadan izler taşıdığı gibi şehir ve sokak kültürünü de yansıtır. Kovboy çizmesi ve deri aksesuar tasarımları tamamen doğal malzemelerden oluşur ve bütünüyle El İşçiliği ile yapılır. Eski metotları kullanarak kaliteden ödün vermemeyi ve unutulan mirasların izinden gitmeyi yeğler.

Handmade Cowboy Boots

Kullandığı malzemelerin tamamen doğal olmasına, yapıştırma-press / hazır taban - ökçe gibi üretim metotlarının kullanılmamasına, tüm parçaları el tekniği ile keserek %100 doğal iplikler kullanarak dikilmesine önem gösterir.

Seçimini sınıfının en kaliteli malzemelerinden yana kullanarak özel ve kişiselleştirilmeye açık ürünler geliştirmeye odaklanır.El yapımı unsurların dışına çıkmayarak pazar ve rekabet gibi faktörleri önemsemeden kesim ve dikim aşamalarında mekanik, inorganik ve endüstriyel araçlar kullanmamayı, seri ve stok merkezli anlayışa karşı sürdürülebilir yaşamın kaynaklarına zarar vermeden ihtiyaca dayalı üretim yapmanın doğru olduğuna inanır.

Moda ve Endüstri

Kovboy Çizmelerinin kuşaklar ötesi hikayesi, günümüz kullanıcıları arsında oldukça popüler olduğu gibi, moda ve stil araçlarına da ilham vermeye devam etmektedir. Her sınıftan ve kültürden kullanıcısı ve takipçisi olan kovboy çizmelerinin yaşattığı keyifli deneyimler ve duygular, kullanıcıları arasında ortak bir dil yaratarak çeşitli grupların ikonu ve en anlamlı ürünü haline gelmiştir.

Giyimi bir o kadar zevkli olan kovboy çizmelerinin yapımı bir o kadar özen ve emek istemektedir. 20. yüzyıl endüstrisi ile yapılmakta olan ayakkabı-bot segmentindeki ürünler, makineleşmenin getirdiği imkanlardan faydalanarak hızlı tüketim sahaları olan zincir mağazacılığın gelişmesini sağlamış ancak seri ve inorganik kriterlere bağlı üretilen ürünlerde hammadde ve yapım metotları terk edilerek unutulmuştur. 


Bilinçli tüketicilerin tercih etmediği inorganik ve sentetik deri ürünler, düşük maliyetleri yüzünden sektörel ve ekonomik olarak tercih edilmektedir. İmitasyon deri; ayak sağlığını tehdit eden, hava almayan, ayakta şekil bozukluklarından, ciltte tahrişlere kadar çeşitli problemlere kapı aralayabilir. Kösele ve deri gibi sağlıklı malzeme kullanımına önem veren bizim gibi çok nadir işletmeler hem kültürel mirası hem de sağlıklı yaşamı desteklemeye devam etmektedir.

Arif V 216, Gora, Diriliş Ertuğrul, Yahşi Batı, Çanakkale 1915 ve birçok ses getiren birçok yerli sinema filmleri ve televizyon projelerine, reklam-tanıtım ve belgesel içerikli yayınlara çizme modeli ve deri aksesuar tasarlayan atölyemiz, magazin dünyasının birçok ünlü ismine de tasarımları ile hizmet vermeye devam etmektedir.