Kovboy Çizmesi

940,00TL
Markalar Western Turkey
Ürün Kodu: DarkDay
Stok Durumu: Mevsimsel Yoğunluk 27 Gün Üretim

Mevcut Seçenekler:

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Model : Unisex

Renk : Siyah

Deri Cinsi : Dana Derisi

İç Malzeme : Dana Derisi Astarlık

Taban : Çift Kat Kösele

Topuk : Kösele

Kalıp : Sivri Burun

Ağırlık : 1.2 - 1.8 KG.

Uzunluk : 32-35 CM.

Desen : Ön Yüz - Konç Geleneksel Kabartmalı Motif Dikişi 

Not : Kovboy Çizmeleri doğal dana derisi kullanılarak üretildiğinden aynı kalite ve sınıfa ait renklerde ton farklılıkları yaşanabilir.

Handmade Cowboy Boot

Kovboy çizmeleri el işçiliği ile yapılmakta olup, başlangıç aşamasından bitiş anına kadar büyük bir özen ve ustalık ister. Kovboy çizmesi yapımında kullanılan en önemli malzeme deridir. Sıklıkla Dana & Buzağı derisi kullanılmakta, isteğe göre çeşitli (Yılan, Timsah, Deve Kuşu, Kanguru) derileri de tercih edilmektedir.

Deri ve Model Seçimi

Üretimi yapılacak olan çizme için ilk etapta uygun deri ve renk seçimi yapılır, ardından isteğe göre belirlenen ( Topuk, Burun, Yükseklik, Desen ) gibi kriterleri belirlenir.

Kesim ve Parçaları Birleştirme

Çizme’deki motif & baskı detayları belirlendikten sonra ana parçaları oluşturan bölümler elde kesilerek dikim işlemine başlanır.

Monta

Modele uygun kalıp seçilerek ( Sivri, Çoban, Oval ) el yordamıyla kalıba giydirilir. Kösele tabanı monte edilerek fazlalıkları elde traşlanır ve iç taban ile birbirine dikilir. Ardından ilk kat taban ile ikinci kat taban birleştirilerek yeniden dikim işlemine tabi tutulur.

Zımpara

Çizmenin taban kenarları ve ökçesi zımparalanarak pürüzleri alınır ve fırçalama yardımıyla renklendirilir. Zımparalama işlemi tamamlandıktan sonra çizme kalıptan çıkarılmadan formunu koruması için beklemeye alınır.

Kalite Kontrol

Üretimi tamamlanan çizmenin, deri, iplik, desen, taban ve sipariş özelliklerine uygunluğu gözden geçirilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.